Skaitymo programos

Knygute.lt parduotuvėje galite įsigyti elektroninių knygų formatais, šiuo metu galinčiais perteikti lietuviškus rašmenis - epub ir pdf. Jūsų patogumui pdf yra dviejų dydžių - specialiai skirti 6“ ir 5“ ekrano įstrižainės skaitytuvams. 5“ ekranui skirtas pdf knygas taip pat galima skaityti ir 6“ skaitytuvuose - šiuo atveju jūs matysite didesnį šriftą.

EPUB

Epub (Electronic Publication) - vakarų pasaulyje labiausiai vystomas elektroninių knygų formatas, šiuo metu vienintelis, galintis atvaizduoti lietuviškos abėcėlės raides ir tuo pat metu leidžiantis vartotojui lengvai keisti šrifto dydį skaitomoje knygoje, bei reguliuoti kitus parametrus.

Epub formato knygos yra paruošiamos leidėjų, o jų galutinis atvaizdavimas yra apdorojamas elektroninių knygų skaitytuvuose įdiegta programine įranga pagal individualius vartotojo nustatymus. Deja, kol kas ne visi skaitytuvai sugeba teisingai atvaizduoti šio formato knygas, todėl epub formato knygos dažniausiai skaitomos kompiuterio ekrane.

Nemokamos programos epub formato knygų skaitymui kompiuteriuose (reitinguota Knygute.lt):

1. Mobipocket reader - mūsų manymu, šiai dienai tai yra geriausia programa epub knygų skaitymui kompiuteryje ir delninukuose (ar telefone). Šios programos meniu kol kas nėra sulietuvintas, tačiau jis pakankamai intuity-vus. Patogu tai, kad ji sugeba kompiuterio ekrane atvaizduoti iki trijų knygos puslapių vienu metu. Programą kompiuteriui galite atsisiusti iš čia.

Skaitymui delninukuose ir moderniuose telefonuose Mobipocket reader epub formatą konvertuoja i savo mobipocket formatą. Mobilią Mobipocket versiją galite parsisiųsti iš čia.

2. FBReader - programa sulietuvinta Knygute.lt pastangomis. Vienintelis didesnis jos trūkumas - kol kas ekrane atvaizduojama tik po vieną knygos puslapį (ant plačiaekranio monitoriaus tai ne visada patogu). Taip pat yra nesklandumų su lietuviškų žodžių perkėlimais, bet tikimės, kad bendradarbiaujant su FBReader kūrėjais tai greitai bus išspresta. (Programą kompiuteriui galite atsisiusti iš čia.)

3. EPUBReader – įskiepis (plugin’as) prie populiarios interneto naršyklės Firefox. Skaityti epub formato knygas taip pat galite savo naršyklės lange. Firefox naršyklę lietuvių kalba galite parsisiųsti iš čia. Įdiegus naršyklę, aplankykite šį puslapį ir įsidiekite plugin’ą (įskiepį).

PDF

Iš skaitytojo pusės žiūrint – nelankstus formatas, kuris istoriškai buvo sukurtas tam, kad užtikrinti identišką dokumento atvaizdavimą skirtinguose kompiuteriuose, tad yra labai ribotos galimybės naudotis individualiais atvaizdavimo nustatymais. Pdf – trumpinys nuo „Portable Document Format“ – t.y., nešiojamų/mobilių dokumentų formatas, ir pirmoj eilėj jis buvo skirtas būtent tam – „pernešti“ dokumentą užtikrinant jo vientisumą ir formą. Elektroninėje leidyboje dabar jis dažniausiai naudojamas gausiai iliustruotiems žurnalams, kur viskas turi būti „savo vietose“.

Pasirodžius pirmiesiems antros kartos elektroninių knygų skaitytuvams (su elektroninio rašalo ekranu), dauguma gamintojų įdiegė į savo gaminius taip pat ir gana pažangias pdf formato skaitymo programas, taigi elektroninių knygų skaitytuvai rodo šio formato knygas taip, kaip tai buvo užmanyta leidėjo.

Knygute.lt leidžia elektronines knygas ir pdf formatu, kurį rekomenduojame naudoti skaitymui elektroninių knygų skaitytuvuose (jei jūsų turimas įrenginys pilnai nepalaiko epub formato). Knygas pdf formatu mes ruošiame 5 ir 6 colių ekrano įstrižainės skaitytuvams. Jeigu jūs turite 6 colių įstrižainės skaitytuvą ir norite matyti didesnio dydžio raides - vietoj šrifto didinimo skaitytuvo mygtuku, mes rekomenduojam įsikelti pdf dokumentą skirtą 5 colių įstrižanės skaitytuvui.

Kompiuteryje pdf formato knygų skaitymui rekomenduojame naudoti nemokamą programa FOXIT Reader.

Aišku, galite naudoti ir nemokamą Adobe PDF Reader, tačiau ši programa užima 40Mb, vietoj 6Mb Foxit'o, o pdf knygutėms iš Knygute.lt skaitymui užtenka ir „lengvesnių“ programų.

MOBI

Turintiems Amazon Kindle skaitytuvus, tereikia įsidiegti savo kompiuteryje Kindle Previewer programą ir vieną kartą atsidaryti pas mus įsigytą epub formato knygą. Ši programa automatiškai pavers mūsų epub formato knygą į mobi formato knygą.

Malonaus skaitymo!